instax mini 9 Mavi Fotoğraf Makinesi ve Hediye Seti 3

FOTSI00056-SET3
Yorum (0) | Yorum Yap

729,00 TL 519,00 TL
%29İndirimli 

Fujifilm Instax mini 9 Mavi Fotoğraf Makinesi ve Hediye Seti 3

 

Arkadaşına hediye almak istiyorsun ama ne alacağına bir türlü karar veremiyor musun?

O zaman instax mini 9 Mavi Fotoğraf Makinesi ve Hediye Seti 3 en büyük kurtarıcın olacak.

Hediye setinin içinde instax mini 9 Mavi ile birlikte daha birçok aksesuar var.

İnstax mini 9 çanta, İnstax mini film 10’lu,  instax mini 9 selfie lensi 85-50 mm, 2 adet AA alkalin pil ve kayış setin içinde yer alıyor.

Setin içinden çıkan instax kılıf ile makineni istediğin her yere yanında taşıyabilirsin.

Hediye paketi öylesine detaylıca hazırlanmış ki makineni hemen kullanmaya başlayabileceksin.

Pilleri doğru kutuplarına göre takarak işe başlayabilirsin. Film takma için öncelikle film paketinin koruyucu folyosunu dikkatlice açmalısın. Film tabının üzerindeki sarı çizgi ile film yuvasındaki sarı çizgiyi birbirine denk gelecek şekilde yuvasına yerleştir.

Çekim yaparken makineyi daha sıkı kavramak için de kayışı takmayı ihmal etmemelisin.

İnstax mini 9 artık fotoğraf çekmek için hazır!

Çekim yapmaya başlamadan önce kullanma kılavuzunu da detaylıca okumalısın. Eğer ilk kez instant kamera ile çekim yapacaksan asıl çekim öncesi 1, 2 kez deneme çekimi yapmalısın. Böylece en güzel anları fotoğraflarken deneyim kazanmış olacağından çok daha güzel fotoğraf çekebilirsin.

Selfie çekmek istersen yakın çekim lensini kullanabilirsin. Makro lens ile aynı zamanda detay fotoğrafları da çekebilirsin. 

Selfie aynası sayesinde de eğlenceli selfieler çekebilirsin. Ancak unutma, kadrajını doğru ayarladıktan sonra deklanşöre basmalısın.

Fotoğraflarına minik notlar alabilirsin, hediye edebilirsin ya da çalışma masana koyabilirsin.

Fotoğraflar, kutu içinde yer alan ürünleri net olarak görebilmen içindir. Hediye seti içinde yer alan her ürün orijinal ambalajında ve Desibela tarafından özel olarak tasarlanan İnstax hediye kutusu içinde birleştirilerek sana ulaştırılacaktır.

İnstax mini 9, 2 yıl Fujifilm Türkiye garantisi kapsamındadır.

Ürün iadelerinde sorun yaşamamak için ambalajı atmayınız.

 

İnstax Mini 9 Kullanımı

 

Capcanlı renkleri, kendine has tasarımı ile instax mini 9 ile şipşak polaroid fotoğraf çekmenin inceliklerine hakkında ufak tüyolar verelim.

Objektifi açtığınız anda bulunduğunuz mekânın ışığına göre İnstax mini 9 en uygun olan çekim modu ikaz ışığını yakacaktır.

Profesyonel kareler çekmek için deneye yanıla kendi doğrunu bulabilirsin. Bunun bir usta-çırak deneyimi olarak düşünebilirsin. Her çektiğin fotoğraf bir öncekinden daha iyi olacaktır.

Flaş kullanımı da deneyimle öğrenebileceğiniz şeylerden biri. Her çekimde flaş açan instax özellikle de açık mekanlarda çekilen fotoğraflarda ışık patlamasına neden olabiliyor. Bazı anlarda flaşı elinizde kapatmak durumunda kalabilirsiniz. Bunun için en özel anları beklemeden deneme çekimi yapmanı bu şekilde anı kaybetmemeni tavsiye ederiz.

Loş bir yerdeyseniz makinenin üstünde yer alan ‘hi-key’ modunu seçerek daha parlak kareler çekebilirsin. Bu özellik loş mekanda ten rengini çok daha yumuşak ve parlak çıkartacak emin ol. Ancak dikkatli ol ‘hi-key’ modunda flaş patlamasın.

Her şey tamam değil mi? Haydi başlıyoruz.

 

İnstax Mini 9 Film Değiştirme

 

Makineye film takarken, filmin üzerindeki sarı nokta ile makinenin içinde görmüş olduğun sarı noktayı birbirine eşleşecek şekilde tak ve kapağı kapat. Film kapağının penceresinden baktığında sarı işareti görmen, makinanın içinde film tabı olduğunu gösterir ve bu özellik film kontrolü için yuvayı açıp filmleri yakmanı önler. 

10 poz bitene kadar makinenin arka kapağını sakın açma. Aksi takdirde filmler yanar ve çekilen görüntüler sade beyaz bir kâğıt olarak çıkar.

Film takıldığında deklanşöre ilk basmanda fotoğraf çekemezsin. Film değiştirdiğin için ilk önce filmin koruma kapağı makineden çıkacak ve makine bundan sonra fotoğraf çekmeye hazır hale gelecektir.

 

İnstax Mini 9 Özellikleri

 

Pozlandırma Kontrolü: El ile ‘manuel’, pozlama ölçerdeki LED göstergesi ile WB-beyaz ayarı kontrolü

Instant Film: Fujifilm Instant Renkli Film “instax mini”

Lens: 2 bileşen, 2 element, f=60 mm, 1: 12.7

Flaş: Otomatik (sürekli yanıp sönen flaş)

         Geri dönüşüm süresi: Yeni pil ile kullanıldığında 0,2 sn.-6 sn.

Flaş Etki Alanı: 0.6m-2.7m

Otomatik Kapanma Süresi: 5 dakika

Fotoğraf Ölçüsü: 62 x 46 mm

Çekim Mesafesi (odaklanma): 0.6m – sonsuz

Enstantane: 1/60 san.

Ağırlık: 307 gr

Ölçüler: 116 x 118.3 x 68.2 mm

Aksesuarlar: Taşıma Kayışı

Güç Gereksinimi: 2 adet AA, 1,5V alkalin pil

Kapasite: 100 çekim (yeni AA pil ile yaklaşık 10 instax mini film paketi)

Diğer Özellikler: Pozlama sayacı (kalan filmi görebilme özelliği)

                            Film paketi yerleştirme onay penceresi

 

İnstax Hediye Seti İçerikleri

 

İnstax Hediye Seti Mega                       İnstax Hediye Seti 1                                  İnstax Hediye Seti 2                           İnstax Hediye Seti 3                   İnstax Hediye Seti 4

İnstax Mini 9                                            İnstax mini 9                                               İnstax mini 9                                         İnstax mini 9                                 İnstax mini 9

İnstax Mini 9 Fotoğraf Albümü                İnstax Mini 9 Fotoğraf Albümü                    İnstax Mini 9 Fotoğraf Albümü             İnstax Mini 9 Taşıma Çantası       İnstax Mini 9 Taşıma Çantası                            

İnstax Mini 9 Taşıma Çantası                  İnstax Mini 9 Taşıma Çantası                     İnstax Mini 9 Taşıma Çantası              10’lu Film                                      20’li Film

50’li film                                                   20’li Film                                                     10’lu Film                                              Yakın Çekim Lensi                       Yakın Çekim Lensi

Yakın Çekim Lensi                                  Yakın Çekim Lensi                                      Yakın Çekim Lensi                               Taşıma Kayışı                              Taşıma Kayışı

Taşıma Kayışı                                         Taşıma Kayışı                                             Taşıma Kayışı                                       2 Adet AA pil                                2 Adet AA pil                           

2 Adet AA pil                                           2 Adet AA pil                                               2 Adet AA pil   

Dekoratif ahşap mandal seti ve

ip askı